نتایج جستجو برای عبارت :

بخت واژگون.

یک
دستگاه خودروی وَن حامل زائران عراقی در جاده ملایر - اراک و نزدیکی شهر
زنگنه واژگون شد که پس از انتقال مصدومان به بیمارستان یکی از آنها جان
باخت.
این خودروی «ون» با 9 سرنشین هنگام بازگشت از مشهد  در جاده ملایر -
اراک تردد می کرد که به علت لغزندگی سطح جاده و تردد با سرعت غیرمطمئنه در
سر پیچ، واژگون شد. هفت تن از سرنشینان این خودرو به صورت سطحی مصدوم شدند اما وضعیت جسمی 2 تن از آنها وخیم بود. یکی از مصدومان دچار شکستگی های متعدد بود و دیگر مصدو
از جورِ چرخِ کج‌رَوِش، وز دستِ بختِ

واژگون
دارم دل و چشمی عجب؛ این جایِ غم، آن جویِ خون
دوش از تصادف، شیخ و من، بودیم در یک انجمن

کردیم از هر در سخن؛ او از جِنان، من از جُنون
از اشکِ خونین دل‌خوش ام، وز آهِ دل منّت‌کش ام
دایم در آب-و-آتش ام؛ هم از برون، هم از درون
می‌دید اگر خسرو چو من، رُخسارِ آن شیرین‌دهن،
می‌کنْد هم‌چو کوه‌کن، با نوکِ مژگان، بیستون
در این طریقِ پُرخطر، گم گشته خضرِ راهبر
اِی دل، تو چون سازی دگر، بی‌رهنما، بی‌ره
انواع قیامت های در جریان
904- و بیهوده نیست که سوره واقعه که همان قیامت است سخن از انواع شرابهائی است که به متقین نوشانده می شود از دست ربشان. که این همان مستی دمیدن روح است از دست اربابان عشق و عرفان، که این مستی در مومنان به شکلی بروز می کند و در کافران به شکل و ماهیتی دگر و در منافقان نیز خاص خودشان است. یکی اهل ذکر می شود و یکی عربده کش می گردد و یکی هم بمب به شکم می بندد و به میان مردم می رود و یا مردم را بمباران می کند. اینها انواع قیامتهاست که
راه نجات
936- در اینجا یک مسئله بسیار مهم پیش روی قرار می گیرد و آن اینکه آیا هر کسی که زین پس بخواهد از ضلالت و مرگ و نیستی نجات یابد بایستی همین راه و ورش و وقایعی را که بنده گذرانیده ام طی کند؟! هرگز! ابداً! برای سائرین این نجات بسیار بسیار آسانتر و سریعتر است و آن درک و تصدیق این معارف و حقایق و بینات است و سپس توبه و انابه و اصلاح اعمال و مسیر زندگی و اطاعت از حقوق و قوانین و معارفی که در این آثار در جریان زندگی مدرن درک می شود که هجرت از جمله آن
روستای دره بید بالا روستایی از توابع فریدن در 140 کیلومتری غرب اصفهان در منطقه‌ای سرسبز با لاله‌های واژگون و شقایق‌های سرخ در فصل بهار می‌باشد. این منطقه از قدیم شهرت زیادی داشته و گیاهانی مانند کما، کنگر، تره، کرفس، موسیر و شوید در آن می‌روید.
چشمه سفید، چشمه روغنی و چشمه آقاخان ازجمله چشمه‌های این دشت، روان هستند. روستای دره بید، قریه‌ای بوده واقع در دره‌ای سرسبز و پر از درختان وحشی بید که ساکنان آن در قلعه‌ای که با برج و بارو محافظت
code {
font-family: "Courier New", Courier, monospace;
font-weight: bold;
direction: rtl;
background: 0;
padding: 0;
}

از جورِ چرخِ کج‌رَوِش، وز دستِ بختِ
واژگون
دارم دل و چشمی عجب؛ این جایِ غم، آن جویِ خون
دوش از تصادف، شیخ و من، بودیم در یک انجمن

کردیم از هر در سخن؛ او از جِنان، من از جُنون
از اشکِ خونین دل‌خوش ام، وز آهِ دل منّت‌کش ام
دایم در آب-و-آتش ام؛ هم از برون، هم از درون
می‌دید اگر خسرو چو من، رُخسارِ آن شیرین‌دهن،
می‌کنْد هم‌چو کوه‌کن، با نوکِ مژگان، بیستون
در این طریقِ
صفات و ویژگیهای شیطان
715- همه صفات و ویژگیهای شیطان در قرآن کریم وجهی از طرز فکر و صفات عامه بشری است مثل نگرانی از فقر و بدبختی در آینده، زیباسازی اعمال زشت خود، ایجاد خودشیفتگی و غرور، ناشکری و بدبینی در قبال بلایا و خسارتهای دنیوی، قیاسی گری و ظاهرپرستی و امثالهم که جمله از القائات شیطان در بشر است عین طرز فکر و حالات و مسائل طبیعی بشر است. پس شیطان بخشی از طبیعت بشر و نفس اوست و چون خون در رگهاست. اینست که نخستین مراحل خودشناسی بشر عین شیطا
خطرناک ترین بی تقوائی از والدین 
679- خطرناک ترین بی تقوائی از والدین نسبت به فرزندان و بعکس، رخ می نماید. زیرا هر فردی در خانه تبدیل به موجودی واژگونسالار و شیطانی شده و دیگران را بنده خود می خواهد و لذا حداقل عواطف حیوانی هم از میان می رود و پدر و مادر را مأمور شکنجه بچه ها می یابی و آنگاه که به آنها تذکر می دهی می گویند: ما پدر و مادریم و کسی ما را درک نمی کند!؟ یعنی ما وظیفه دارم که بچه مان را بخوریم و زباله دان نفس خود سازیم و اگر نشدند نابودشا
آدم شدن در آخرالزمان
۹۳١ -و بدان که امروزه در فتنه ھای آخرالزمان و سیطره جهانی شیاطین و غوغای خودپرستی و نژادپرستی ھا و عصر افتخار به کفر و فسق و جنون و جنایت، آدم شدن یعنی احیای ارزشهای الهی انسان، چه واقعه کبیری است که عظمتش از ھمه معجزات عیسی و موسی بیشتر است. 
زیرا بقول حضرت ابراھیم جز خدا ھمه دشمن آدمیّت ھستند.
 و شعار و باور «خدا کافیست» فقط در چنین دورانی مفهوم و کارساز است.
 یعنی امروزه اراده به آدم شدن ھزاران بار برتر از پیغمبر مرسل ش
و یه دستگاه سونوگرافی اینجاست 
که خوبه 
فست نه هااا
و یه آقای ۱۷ ساله اینجاست 
که خدا می دونی دیشب نصف شب چجور گاز داده که واژگون شده و خورده به حفاظ های بلوار 
و الان نگاش می کنی قیافه ش قابل تشخیص نیست بس که ورم داره جفت پاهاش ران هاش آسیب دیده و دستش و فکش :/ 
این دستگاه اینجاست و این آقا تا واحد سونوگرافی جابجا نشد! 
و این چیزها ذوق داره :) 
و این ها پولهای مملکته که تو جای درستش خرج شده! 
سر تیره شناسی باخودم میگم منکه ارزو داشتم مثل اینیشتین مجبور نباشم حتی سرعت نور رو حفظ کنم چون تو یکی از مصاحبه هاش ازش میپرسن و میگه حفظ نیستم حالا مجبور هی باخودم تکرار کنم fritillariasp لاله واژگون میشه و جز تیرهliliaceae ست که 6تا گلپوش و پرچم داره ومادگی اش فوقانی. Tulipa لاله خودرو وبرگش نواری موج دار.  حیف نیست که ذهنم با این مسایل اشغال شه اخه؟؟؟
نمی‌دونم چی بگم.اصلا حق دارم از دستت عصبی باشم؟فقط می‌دونم این بودن و نبودنت قلبمو از بی‌قراری آتیش میزنه.تو رو که می‌بینم فکر می‌کنم دنیا هنوز زیباییاشو داره.تو یه زیبای زخمی‌ای.تو یک لاله‌ی واژگونی...همونقدر کمیاب،  همونقدر محزون، همونقدر ظریف، همونقدر زیبا.یه لاله‌ی واژگون بنفشی که گلبرگش زخمیه.یه لاله‌ی واژگون که وسط علف‌های هرز گم شده.ولی من می‌بینمت.می‌دونی که من می‌بینمت؛و می‌دونم که تو هم می‌بینی که من می‌فهممت.هنوز نمی
قطار عمرم با سرعت سریع السیر رو به جلو است. این لحظاتم هستند که از میان تونل می گذرند.شاید به همین دلیل باشد که گاه لحظاتم تاریک میشود و باز دوباره روشن! هنوز یاد نگرفته ام از لحظاتم چگونه خوب استفاده کنم درحالی که نصف عمرم را درحالت نگرانی آینده سپری کرده ام.نگران ازجا در رفتن ریل های قطار عمر یا واژگون شدن تونل هنگام عبور لحظات از درون آن.به راستی من به کجا رهسپار شده ام؟!
محبت و عشق حقیقی
191- محبت و عشق حقیقی بزرگترین مکاشفه انسان است و این مکاشفه نیز اجر اطاعت از امام حی و پیر طریقت است. انسان تا امامش را نشناسد محبت را نخواهد شناخت و آنگاه اعتراف خواهد کرد که آنچه را که تا کنون عشق و محبت می نامید جز شقاوت و ستم و تجاوز و آدمخواری و بی وجودی نبوده است. یکی از بزرگترین حجت های این ادعا مریدی علی (ع) از محمد (ع) است و مولوی از شمس! زیرا هر کجا که دوست داشتن بی مزد و منت و توقع باشد خدا هست و از همان کانون به آدمی سخن می
همیشه یه چیزهایی هستن که از کنکور مهم ترن؛ مثل تب ٣٨، لرز، درد عضلانی، سرفه ی خشک و عطسه... مثل خانواده، مثل عزیزترین فرد زندگی یه آدم...
شوخی شوخی گفت اولین بیمار کرونایی ای که دیدم رو بغل میکنم تا شهید راه سلامت بشم، سهمیه بگیری، به آرزوت برسی...
جدی جدی تب داره، سرفه های خشکش گوش هام رو خراش میده و صدای عطسه های متوالیش ضربان قلبم رو بالا میبره...
و من؟ نشرالگوی زیست پیش دو، روی میزم هست و دارم تست قارچ میزنم، این منِ خودخواهِ مغرورِ پرتوقعِ حر
دشت های وسیع لاله‎های واژگون در سرزمین‎مان ایران، اردیبهشت ماه همیشه میزبان تعداد بی‎شماری گردشگر و طبیعت‎گرد است که از اقصی نقاط جهان برای دیدن آمده‎اند.

فصل بهار که شاه‎فصل گل‎های ایران است، همیشه ما را با شگفتی‎های بی‎نظیرش روبه‎رو می‎کند. یکی از بی‎نظیرترین نقاشی‎های فصل بهار دشت گل‎های واژگون است که در زیباترین شکل خود بر دامن سبزه‎های دشت نشسته‎اند.
دشت‎های گل لاله واژگون
شاید بزرگ‎ترین دشت لاله‎های واژگون جهان در ک
چارته پیشوندی فعل که تقریبا گیلکی دل یته مفهوم دأرن:
✔️ دپارسن /də.pārəsən/(ف: آوار شدن)
✔️ فوسوسن /fu.susən/(ف: فروریختن)
✔️ دکلسن /də.kələsən/(ف: ریختن)
✔️ فگردسن /fə.gərdəsən/(ف: واژگون شدن)

چندته مثال: وی خؤنه «دپارسه بؤ».(=خونه‌اش آوار شده بود.)
کؤنه کندوج پرسال «فوسوس».(=کندوج قدیمی پارسال فروریخت.)
دیشؤو تورِ وا بگنسه دیوار «دکلسه».(=دیشب گردباد زده دیوار ریخته.)
دیس «فگردس» اسکانشان چئل‌چیله بؤبؤن.(=دیس افتاد استکانها چهل تیکه شدن.) 
گلستانکوه با لاله های واژگون
و سد دریاچه خوانسار
در پست سفر نشد عکس بزارم .اینجا میزارم تا مقصد بعدی مسافرت دوستان باشه.
درباره بستن کامنتها بگم فعلا وقت جواب دهی به دوستان رو ندارم ممکن شرمنده شون بشم ولی سرم خلوت بشه کامنتها باز خواهند بروی نظرات دوستان
 ادرس اینستاگراممsamane----saba
در اینستاگرام تمام فعالیت من عکسهای پرنده نگری و معرفی جاذبه های ایران هست .
۲۰. قفل کردن پا برای مقابله با “‌آغوش خرس‌”
وقتی فرد مهاجم شما را از پشت بگیرد و سعی کند به سمت بالا بکشد (آغوش خرس)، بالاترین اولویت این است که باید از حمل شدن یا واژگون شدن توسط دشمن جلوگیری کنید. به محض این‌که توسط دشمن از زمین بلند شوید، باید یک پای‌تان را از سمت خارج، دور پای فرد مهاجم حلقه کنید، و سپس پای‌تان را بین پاهای‌اش قرار دهید و زانوی حریف را قفل کنید. این کار باعث می‌شود دشمن نتواند بیش از این شما را از زمین بلند کند، یا بخواه
در عشق تو فروتنم، طلب مقامم نیست، هوای عامم نیست. در عشق تو خاموشم، شبم، عاشقم، کشتی‌ام، قایق‌ام. می‌برم و باز می‌گردانم. نفس خامم نیست.
نفس آتشین است، به درون می‌رود سینه می‌سوزاند و به برون حکومت‌ها واژگون می‌کند و بر می‌آرد. یکی دلّه می‌خواهد بماند، من ذلّه می‌گویم نه؛ وقت رفتن است. هر چند به جان دوستت می‌دارم.
ای به‌جان‌دوست‌داشته‌شدگان! وقت رفتن است. می‌بوسمتان و به حق وا می‌سپارمتان.
و هنر شما این است؛ وقت وداع، خاموشی، وقت
"اگر بت ها را واژگون کرده باشی کاری نکرده ای ،وقتی واقعا شهامت خواهی داشت که خوی بت پرستی را در درون خویش از میان برداشته باشی‌."
نیچه
کسی هست که خیلی دوستش دارم، هم از بودن باهاش لذت میبرم هم رنج می کشم، هر نگاهم و هر حرفم مملو از علاقه و حسادت به طور همزمانه. مگه میشه دوتا حس همزمان نسبت به یکنفر وجود داشته باشه، هم عشق و هم نفرت :/
در واقع هر وقت میبینمش دلم می خواد جامو باهاش عوض کنم، موقعیت، خانواده، ظاهر و هر چیزی که داره رو داشته باشم، اینج
آن درختِ بــــی نشانـــم در هــجومِ بـــــادها
دیــــده‌ام از دست بُـــرد بــــــادهـا،  بیـدادها

سروهـــایم بی سرند وُ لالــــه‌هـایـم واژگون
عشق مــــی داند چـــه آمــد بر سرِ فرهادها

باغ سیلی خورده‌ای هستم که در آغوش من
واژگون افتــــاده هر سو قـــامت شمشادهـا

ما خــــزانی زادگان را نیست پـــروای بهار
برگریـزان است مـــا را مهر تـــا مــردادها

ای دریـــغ از بـاغ بـی برگی که هنگام بهار
می رونـد این سروهای بی نشان از یادهـا

خیلی در مورد پندار نیک و گفتار نیک و کردار نیک سخن شنیده می شود
در زیر یک نمونه از مجازات های ایران در زمان ساسانیان اورده می شود تا ادعای برخی که آیین انها محبت و مهربانی و .... است دیده شود
  انواع مجازات ها در ایران قدیم. برای ترسانیدن متهمین آلات و ادوات مختلف شکنجه را در برابر چشم آنها می گستراندند . زندانیان را گاهی با انگشت بنصر می آویختند. و گاهی واژگون و گاهی با یک پا سرنگون بردار می کردند و با تازیانه هایی بافته از پی گاو میزدند. در زخم
شراب تلخ میخواهم که مرد افکن بود زورش
که تا یکدم بیاسایم ز دنیا و شر و شورش ...
....
لذت داغ غمت بر دل ما باد حرام
اگر از جور غم عشق تو،دادی طلبیم
.....
این قصه ی عجب شنو از بخت واژگون
مارا بکشت یار به انفاس عیسوی
....
مجمع خوبی و لطف است عذار چو مهش...
لیکنش مهر و وفا نیست؛خدایا بدهش...
.....
جهان و کار جهان جمله هیچ بر هیچ است
هزار بار من این نکته کرده ام تحقیق...
اگرچه موی میانت به چون منی نرسد
خوشست خاطرم از فکرِ این خیال دقیق...
به مامنی رو و فرصت شِمُر غنیمت
 کلمه نیکوی پرودگارت در باره پسران اسراییل بپاداش صبریکه کرده بودتد انجام یافت و انچه را فرعون و قومش  میسا ختند و اشجار و کاخهایی که برمیافراشتنند واژگون کردیم  137 سوره 7 پیغمبر ص فرمود این بشارتست وانتقام پس خدای عزوجل نبرد و کشتار مشرکببن اباو اجازه فرمود نازل کردومشرکانرا هر کجا یافتید بکشید وبگیری. و محاصره کنید ودر هر کمینگاهی سرراهشان بنشینید60 سوره 9 انها را بکشید هر کجا یا فتید 191 سوره 2  پس خدا انهارا بدست پیغمبر صدوستانش بکشت وان

رییس مرکز اورژانس تهران در ادامه از تمهیدات این مرکز برای مسابقه فوتبال تیم های استقلال تهران و فولاد خوزستان در ورزشگاه آزادی تهران خبر داد و گفت: همزمان با برگزاری این مسابقه ۵ دستگاه آمبولانس، یک دستگاه اتوبوس آمبولانس و ۴ دستگاه موتورلانس در قالب ۲۵ نیروی عملیاتی در نقاط داخلی و بیرونی ورزشگاه مستقر می شوند.

پیمان صابریان در این باره اظهار داشت: این تصادف ساعت ۸:۱۲ امروز  در بزرگراه شهید رجایی زیرپل آزادگان، ابتدای خیابان ۱۳ آبا
چیزی درونِ افکارش گره می‌خورد و دردی شقیقه‌هایش را تا سَر حد، می‌سوزاند؛ باید چیزی را درونِ مخیله‌اش باور کند اما نمی‌خواهد دریابد دنیایی که به نیکی درونِ ذهنش ساخته است، چگونه واژگون او را میانِ زمین و آسمان، آویزان رها کرده است. باید می‌دانست انسانی که نامِ دوست را از صمیمِ قلب روی آن گذاشته است، همان دشمنی است که گلوله‌های تشنه به خونش را درونِ اسلحه‌ی فلزی یک به یک اضافه کرده است، که چگونه قدم کوتاه‌تر از قدم‌های بُلندش می‌گذارد
   دلِ  عاشق  تمامَش  آه و خون است
   مُدام آن کِلکِ عشقَش واژگون است
   اگر  چه   بر  لبانَش  خنده  جاریست
   ولی   آثارِ   دردَش    در  درون  است

شاعر معاصر : داوود جمشیدیان ، متخلّص به سِتین
                                                                 نوروز 1398
افتادگی واژن قدامی (سیستوسل یا اورترکوس) هنگامی که مثانه به سمت واژن ریخته شود اتفاق می افتد.
افتادگی واژن عقبی (رکتوسل) پس از آن اتفاق می افتد که دیواره جدا شده از مقعد در واژن ضعیف شود. این به مقعد اجازه می دهد تا به واژن برسد.
افتادگی رحم زمانی است که رحم به داخل واژن واژگون می شود.
پرولاپس اپیکیال (پرولاپس طاووس واژن) زمانی است که دهانه رحم یا قسمت فوقانی واژن به داخل واژن می افتد.
تمام افتادگی ها بخاطر رطوبت بالای بدن هست 
حتی کسی ک بیش از حد

یکهزار و ۲۰۰ اثر تاریخی و طبیعی در خراسان شمالی شناسایی شده که این تعداد اثر، استان را به یکی از قطب‌های مهم گردشگری کشور تبدیل کرده است.

علی مستوفیان معاون میراث فرهنگی اداره‌کل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری خراسان شمالی گفت: رویشگاه لاله‌های واژگون خمبی، چشمه گاوگول، درختان توت مملجه، درخت ارس سرچشمه و درختان گردو زینکانلو از آثار ثبت شده در فهرست آثار ملی است.
تاکنون ۶۴۲ میراث خراسان شمالی در فهرست آثار ملی به ثبت رسیده که ا
مستقلانه نشستن، به کودک شما چشم انداز جدیدی از جهان می بخشد. وقتی که  عضلات کمر و گردنش به اندازه کافی برای عمودی نگه داشتنش قوی هستند و فهمیده است پاهایش را کجا قرار دهد تا واژگون نشود، تنها مقداری زمان خواهد برد، تا به سوی چهاردست و پا رفتن، ایستادن و راه رفتن برود.
این مرحله چه زمانی اتفاق می افتد؟
معمولا هر کودک 4 ماهه حداکثر تا ۷ ماهگی یاد می گیرد مستقلانه بایستد. این نزدیک به همان زمانی است، که او در غلت خوردن و بالاگرفتن سرش مهارت پیدا
پروفسور Rosling اپیدمیولوژیست مشهور سوئدی می‌گوید:
"تا امروز نتوانستم خودم را ببخشم. به مدت ۳۵ سال به هیچ کسی چیزی نگفتم" و سپس خاطره خود از یکی از مأموریت‌هایش در موزامبیک را چنین نقل می کند:
شهردار گفت اگر فکر می‌کنید بیماری می‌تواند واگیر داشته باشد باید بیماری را قبل از رسیدن به شهر متوقف کنم … آیا باید به ارتش بگویم تا با استفاده از راهبندها جلوی اتوبوس‌هایی که می‌آیند را بگیرند؟
پاسخ دادم بله فکر می‌کنم ایده خوبی است. 
فردا صبح وقتی ۲
پروفسور Rosling اپیدمیولوژیست مشهور سوئدی می‌گوید:
"تا امروز نتوانستم خودم را ببخشم. به مدت ۳۵ سال به هیچ کسی چیزی نگفتم" و سپس خاطره خود از یکی از مأموریت‌هایش در موزامبیک را چنین نقل می کند:
شهردار گفت اگر فکر می‌کنید بیماری می‌تواند واگیر داشته باشد باید بیماری را قبل از رسیدن به شهر متوقف کنم … آیا باید به ارتش بگویم تا با استفاده از راهبندها جلوی اتوبوس‌هایی که می‌آیند را بگیرند؟
پاسخ دادم بله فکر می‌کنم ایده خوبی است. 
فردا صبح وقتی ۲
مسابقات صعود تپه.
این بازی همانند نسخه قبل خود، بر اساس قوانین فیزیک و نیوتون ساخته شده
است و در آن شما می بایست اتومبیل ها و موتورسیکلت ها را در مسیر هموار و
پر پیچ و خمی که در انتظارتان است سالم به مقصد برسانید و در بازی کوچکترین
حرکت اضافی متناقض با علم فیزیک باعث واژگون شدن شما خواهد شد! اگر دوست
دارید با بیل نیوتن همراه شوید و یک بازی معتادکننده را در اندرویدفون خود
تجربه کنید بدون شک Hill Climb Racing 2 نظرتان را جلب خواهد نمود!
ادامه مطلب
برشت به کسانی که 'ماهاگونی' را اُپرا نمی‌دانند می‌گوید :
"ماهاگونی اُپرا است و چیزی جز اُپرا نیست ؛ تنها ارزشیابی این اُپرا با معیارهای اُپرای واگنری و موازین اُپراهای زوال‌یافته‌ی اشرافی ناممکن است ."
عظمت و انحطاط شهر ماهاگونی اُپرایی است در بیست تابلو که از شهری افسانه‌ای حکایت می‌کند . این شهر را گروهی از پااندازان و دامگستران در ساحل طلاخیز ماهاگونی بنیان می‌گذارند . انگیزه‌ی بنیان نهادن این شهر می‌خوارگی ، شکم‌بارگی ، عیش‌ و نو
اولین و شاید مهترین دلیل استفاده از این بخاری ها مصرف گاز فوق العاده کم این بخاری هاست. بطوریکه میتوان گفت یک چهارم بخاری های سنتی ایرانی گاز مصرف میکنند و راندمان بالاتری دارند.
دومین دلیل اینکه این بخاری ها نیاز به دودکش ندارند پس مانند بخاری های سنتی ما حجم قابل توجهی از گرما و انرژی را به بیرون از محیط انتقال نمیدهند.
قابلیت تنظیم دما به صورت دیجیتال را دارا می باشند.
دارای سنسور های هوشمند برای جلوگیری از بد سوختن بخاری یا تولید گاز های
نام بلندش نقل هر منبر علی اکبردر آسمان معرفت، اختر علی اکبراز ساکنان عرش بالاتر، علی اکبرنور خدا را خوب بنگر در علی اکبرتا روز محشر رحمت حق بر علی اکبرچشم فلک هرگز ندیده مثل و همتایشآورده با خود خنده را، بر وجه بابایشدل بُرده از آل عبا با روی زیبایشبر بیت بابایش شده زیور علی اکبرتا روز محشر رحمت حق بر علی اکبردلداده ی حیدر شدن، توحید یعنی اینمست از می کوثر شدن، توحید یعنی اینعبد علی اکبر شدن، توحید یعنی ایندر ذات حق ممسوس چون حیدر، علی اکبر
شط مواج است و من آرام
در گوشه ای صلح فردا را خواب می بینم؛
و چه زود آرایه های بدیع خلقت واژگون می شوند
آن هنگام که رئیس جمهوری رسوا می شود؛
در پناه گرگ ها نمی توان خواب انقلاب دید
و آرام خوابید؛

حرف نشخوار آدمی است
علامه دهر نیستم
آدم خوبی هم نیستم
چون گاه و بی گاه هوای گناه می کنم
دلمشغولی حضرات، کرسی ریاست است و ایضا صندلی بانک
 من خاکی ام
رزمنده خاکی را در جبهه ی هویزه، در فاو دیده ام
در شام، در حلب، در موصل دیده ام
آدم خاکی را می شناسم
تمدن آ
به گزارش شریعت نیوز : آقای محسن عباس زاده مسئول پایگاه اورژانس ۱۱۵سیریز از واژگونی خودروی زانتیا حامل مسافران افغان با ۱۱ کشته و زخمی خبر داد .
وی در ادامه بیان کرد: صبح امروز پنج شنبه مورخ ۷ شهریور۱۳۹۸ در ساعت ۴:١۰ دقیقه  در محور سیریز- نوق-بافق؛  در تقاطع سه راهی سیریز – نوق – بافق واژگونی سواری زانتیا حامل مسافران افغان ۳ کشته و۸ مصدوم بر جای گذاشت.
وی بیان کرد :سواری زانتیا از سمت نوق به سمت بافق در حال حرکت بوده در تقاطع مذکور  واژگون م
باز هم حادثه در محور #سیریز_بافق/
برخورد سواری رونیز با موتور سیکلت در محور سیریز _بافق ۵ مصدوم‌ برجای گذاشت 

ندای زرند - آقای عباس زاده مسئول پایگاه اورژانس ۱۱۵ سیریز : شب گذشته پنج شنبه مورخ ٢٣/خرداد/١٣٩٨ در ساعت ۲۱ برخورد  سواری رونیز  با یک دستگاه موتور سیکلت در ۸ کیلومتری محور سیریز _بافق محدوده پیچ اکبر آباد ۵ نفر مصدوم برجای گذاشت .
وی در ادامه بیان کرد: خودروی سواری رونیز از سمت سیریز به بافق در حال حرکت بوده که با یک دستگاه موتور سیکلت
آهنگ حصار (ای عاشقان ) از حسین علیزاده ( از لینک گوش کنید )
گفتگوی میلاد عظیمی با ه ا سایه
میلاد عظیمی : استاد ! من این بیت شما دوست ندارم؛
چندین که از خُم در سبو خون دل ما می رود
ای شاهدان بزم کین پیمانه ها پر خون کنید
به خصوص که بیت قبل از این بیت ، اینه :
زین تخت و تاج واژگون تا کی رود سیلاب خون
این تخت را بر هم زنید ، این تاج را وارون کنید
تلقی من اینه که به نوعی دارید به انتقام گیری و کینه کشی و خشونت دعوت می کنید . با اینکه غزل خیلی خوبیه ، این بیت
شیشه های جلو و عقب وسیله نقلیه بخاطر مسائل امنیتی و جلوگیری از آسیب رسیدن به راننده و سرنشینها خیلی محکم و چند لایه ساخته میشن و دارای یک لایه پلاستیکی شفاف در وسط شیشه هستن و شیشه حتی وقتی در اثر تصادف یا ضربه بشکنه بهیچ عنوان فرو نمیزیزه بلکه قطعات خورد شده شیشه جسبیده بهم باقی میمونن .
شیشه های بغل (درها) اینطور نیستن و خیلی انعطاف پذیرتر ساخته شدن اما با ضربه شدید طوری میشکنن که اصطلاحا ریز ریز میشن تا جراحت کمتری به سرنشین در اثر تکه های
خدایا چرااینچنین بی کسمبدینسان گرفتار هرناکسمخدایا چرا زندگی بی وفاستخدایا چراراه بی انتهاستچراهر کسی بی وفایی کندزند لاف و مردم نمایی کندچرامردم این زمان دشمنندچرادشمنان دل به هم می دهنددل ماچرا ای خدا بی ریاستچرایارومحبوب مابی وفاستچرامردی مردمان گم شدهچراباده عاشقان خم شدهچراخم شود هرکمرزیر بارچراعشق افتاده یک سو کنارچرادلها کویر بی گیاه استچرامهرومحبت ها گناه استچرادرشهرکولی بی غذاماندغزلهای دلم بی محتوا ماندچرامردم به فکر خ
خاطرات مرضیه حدیدچی: خاطرات هیجانی و پرماجرای یک دختر ایرانی
خاطرات مرضیه حدیدچی : محسن کاظمی
معرفی: مرضیه ناآرام است. پرهیجان و پرتوان و متفاوت از دختران هم سنش است. سر نترسی دارد که همه را می ترساند که نکند روزی با کارهایش، سرش را به باد بدهد. وارد گروهی می شود که همه مرد هستند و کارهای عجیبی می کند و تنها او به عضویت پذیرفته می شود.این کتاب خاطرات هیجانی و پرماجرای یک دختر ایرانی است.
بریده کتاب(۱):در شهر بهار همدان قهوه خانه ای پاتوق معتادان
دانلود آهنگ این بانگ آزادی کز خاوران خیزد
Download Music In Bang Azadi
دانلود آهنگ انقلابی این بانگ آزادیست کز خاوران خیزد از محمد گلریز
برای دانلود آهنگ به ادامه مطلب مراجعه کنید …
متن آهنگ این بانگ آزادی کز خاوران خیزد
الله اکبر خمینی رهبر ، الله اکبر خمینی رهبر
این بانگ آزادیست کز خاوران خیزد فریاد انسانهاست کز نای جان خیزد
اعلام طوفانهاست کز هر کران خیزد آتشفشان قهر ملت های در بند است
حبل المتین توده های آرزومند است
الله اکبر خمینی رهبر ، الله ا

موقعیت شهرستان کوهرنگ باحداکثرمختصات 50 درجه و 26 دقیقه طول شرقی و 32 درجه و 49 دقیقه عرض شمالی، در شمال و شمال غرب استان چهارمحال و بختیاری بلندترین نقطه استان بامرکزیت شهرچلگرد، از مغرب به استان خوزستان، از جنوب به شهرستان های فارسان و شهرستان اردل و از شمال به استان اصفهان و لرستان و از مشرق به شهرستان شهرکرد محدود می شود.این شهرستان باجمعیتی بالغ بر35915 نفردارای 3 بخش (مرکزی،بازفت و دوآب صمصامی) و 7 دهستان ،مساحتی در حدود 7/3795 رابه خود اختص
شعری از یوسفعلی میرشکاک برای سردار شهید سلیمانی:
نه
سوگوار تو نیستمبر آسمان می‌گریم که همچنان واژگون مانده استبر خورشید می‌گریم که همچنان بیهوده با ابرها مجادله می‌کندبر ماه می‌گریم که همچنان شب را به دنبال می‌کشداما بر تو نمی‌گریماز کدام سیاره آمده بودیکه با زمین کنار نمی‌آمدی، مگر آنکه با گام‌هایت همراه باشد؟به کدام سیاره برگشته‌ایکه زمین از همیشه تباه‌تر وبیهوده‌تر به گرد خود می‌گردد؟تقدیر درخت به خاک افتادن استتقدیر گوسفند
به قلم دامنه. به نام خدا. لغت «بِینگِنه» آنچه من ازین واژۀ مازندرانی می‌فهمم این است:

۱. «بِینگِنه» یڪ واژه و ڪلمه نیست؛ یڪ جمله‌ی فعلی است؛ یعنی جمله‌ی فعلیه‌ی نفرینیه، ڪه در دستور زبان، در ردیف فعل «امر» قرار می‌گیرد.

۲. معمولاً این واژه‌فعل، با نام «خدا» در اول آن می‌آید تا نفرین -چه جدّی و چه صوری- ادا شود. مثال زیر:

۳. مثلاً اگر ڪسی به‌فرض در عصر سلطان مسعود غزنوی می‌بود، برای فروپاشی سلطنت و نام‌ونشان آن می‌گفت: خدا تِه اسم رِ
شد محرم کربلایی شد دلمدامنم از اشک غم گردیده یم
کربلا یعنی گریبان های چاککربلا یعنی حسین(ع) روحی فداک
کربلا یعنی که آغشته به خونکشتی اسلام گشته واژگون
کربلا یعنی مرمّل بدّماء(1)کربلا یعنی که مهتوک الخباء(2)
کربلا یعنی بلا یعنی عزااشک غم بر خامس آل عبا
کربلا یعنی شهیدالشهداءکربلا یعنی قتیل الادعیاء(3)
کربلا یعنی شفاه الذابلات(4) تشنه بودن بر لب شط فرات
پیکر عریان فتاده روی خاککربلا یعنی که جسم چاک چاک
کربلا یعنی جسوم الشاحبات(5)کربل یعنی دماءا
شد محرم کربلایی شد دلمدامنم از اشک غم گردیده یم
کربلا یعنی گریبان های چاککربلا یعنی حسین(ع) روحی فداک
کربلا یعنی که آغشته به خونکشتی اسلام گشته واژگون
کربلا یعنی مرمّل بدّماء(1)کربلا یعنی که مهتوک الخباء(2)
کربلا یعنی بلا یعنی عزااشک غم بر خامس آل عبا
کربلا یعنی شهیدالشهداءکربلا یعنی قتبل الادعیاء(3)
کربلا یعنی شفاه الذابلات(4) تشنه بودن بر لب شط فرات
پیکر عریان فتاده روی خاککربلا یعنی که جسم چاک چاک
کربلا یعنی جسوم الشاحبات(5)کربل یعنی دماءا
از آبشارهای زیبای مرز استان فارس و کهگیلویه و بویراحمد می‌توان به آبشار مارگون اشاره نمود که از جاده اصلی تا آبشار به‌وسیله جاده هموار و سیمانی چند دقیقه پیاده‌روی لازم است. 
به دلیل آب‌وهوای سرد و کوهستانی منطقه سپیدان، در زمستان قندیل‌های یخی آبشار، صحنه‌های طبیعی زیبایی را تشکیل می‌دهند.
این آبشار 70 متری در هنگام ترکیب با زمینه‌ای از پوشش گیاهی و درختان جنگلی و همچنین وجود توپوگرافی ویژه کوهستانی، چشم هر بیننده‌ای را خیره می‌سا
گفته بودم نوشتن خیلی چیزها برام خیلی سخته، دقیقا خیلی چیزها که یکیش امشب اتفاق افتاد... خواهرم و شوهرش امشب رفته بودند خرید. یک جعبه شیرینی، یک سطل ماست محلی و یک سطل هم شیر محلی خریده بودند و اونها رو روی صندلی عقب ماشین گذاشته و شام اومدند خونه ما. خونه جدید ما در محله نسبتا خوب شهرمون محسوب میشه و خیلی نزدیک به خیابون اصلیه و در اون ساعت شب خلوت هم نیست. ساعت ده و نیم خواهرم اینا خداحافظی کردند که به خونه شون برگردند. هنوز چند دقیقه ای از رفتن
           بسم الله الرحمن الرحیم
یوگا از تبلیغ تا تحقیق(شماره2)جمله ای بین بعضی ها رایجه که به شخص دروغگو میگویند: دروغ که کنتور نمی اندازه هرچه میخواهی دروغ بگو.من همیشه دنبال یک واقعیت عینی و خارجی بودم تا این ضرب المثل را روی اون پیاده کنم؛ تا اینکه با یوگا آشنا شدم.در فضای تبلیغی شنیدم که یوگا یک ورزش ذهنی بدنی است که تاثیراتی مثل تمرکز فکر، آرامش، تناسب اندام، درمان بیماری، زیبائی و... دارد. با یک دنیا امید و آرزو وارد یوگا شدم تا به همه ی
کوهرنگ، جایی‌ست در چهارمحال و بختیاری که هم آب معدنی‌اش معروف است و هم دشت لاله‌های واژگونش در بهار. اما خوبی این منطقه این است که در هر فصلی قشنگی‌های خودش را دارد.شهرستان کوهرنگ یکی از شهرستان‌های استان چهارمحال و بختیاری است. مرکزیت این شهرستان شهر چلگرد در ۸۵ کیلومتری شهرکرد واقع شده‌است، که بزرگترین جامعه ایلی کشور یعنی ایل هفت لنگ بختیاری را در خود جای داده‌است. طبیعت بکر و دست نخورده منطقه به همراه جاذبه‌های گردشگری بی‌نظی
فرماندار زرند خبر داد:
استفاده کشاورزان از وقوع سیلاب در حوزه آبریز شرقی زرند
فرماندار زرند گفت: باتوجه به بارشهای باران بصورت رگباری در شب گذشته و جاری شدن سیلاب در منطقه حوزه آبریز شرقی زرند، کشاورزان روستای محمدآباد (گلشن) از توابع بخش یزدان آباد، از این نعمت و موهبت الهی کمال استفاده را بردند و مسیر سیلاب را به طرف زمین های کشاورزی خود تغییر دادند و خوشبختانه این سیلاب هیچگونه خسارتی در بر نداشته است.
به گزارش ندای زرند به نقل از روابط ع
اجاق گاز اخوان  تنها برای آشپزی ( پخت وپز ) در نظر گرفته شده لذا هرگز برای گرم کردن محیط از آن استفاده نکنید.از قرار دادن و یا ضربه زدن با اجسام نوک تیز و وزنه سنگین روی شیشه ها جدا خودداری نمائید.در اجاق گازهای شیشه ای لطفا شیشه گاز را پس از استفاده تمیز نمائید.از ریختن مایعات سرد روی سز شعله و شبکه های محافظ در حین استفاده و یا در صورت گرم بودن جدا خودداری نمائید.از کشیدن ظروف روی سطح اجاق گاز رومیزی اخوان خودداری نمایید زیرا این عمل باعث خرا
Watch Dogs .۱۶
سازنده/ناشر: یوبی‌سافت مونترال/ یوبی‌سافت
  پلتفرم: پلی‌استیشن 4/ ایکس‌باکس وان/ ویندوز مایکروسافت/ Wii U
سبک: اکشن ماجراجویی
سال ۲۰۱۲ که بازی Watch Dogs معرفی شد، ظاهری زیبا و فوق‌العاده با گیم‌پلی بسیار متفاوت را به نمایش گذاشت و به یکی از مورد انتظارترین بازی‌های صنعت گیم تبدیل شد. Watch Dogs یک بازی سوم شخص اکشن است که در دنیای جهان باز شیکاگو، روایت شخصیتی به نام آیدن پیرس را بیان می‌کند. او یک پارتیزان باهوش است که می‌تواند انواع
انقلاب در لغت برگشتن از حالی به حالی، دگرگون شدن، تغییر و
تحول است و در اصطلاح رایج جهان (تلاش عده ای برای واژگون کردن حکومت و
ایجاد حکومتی نو) به منظور تغییرات اساسی و بنیادین در تمام نهادها،
مناسبات ساختار سیاسی و اجتماعی و جایگزینی سازمان نوین و مطلوب در چهارچوب
اهداف و آرمانهای خاص.

اصول انقلاب را به عنوان لوازم قطعی آن، می توان چنین
دانست، تغییر بنیادها و نظام اجتماع، نوگرایی، آرمان خواهی خشونت سیاسی یا
نظامی در مقابل نظام حاکم، با
در این حادثه دو مرد جوان فوت شده و سه نفر دچار مصدومیت شدند. خودرو به محل امن منتقل شد و محل ایمن‌سازی و تحویل عوامل راهور شد.

سخنگوی سازمان آتش نشانی تهران، از وقوع یک حادثه رانندگی در بزرگراه نیایش خبر داد که دو کشته و سه مصدوم داشت.
جلال ملکی، سخنگوی سازمان آتش نشانی تهران گفت: ساعت ۸ دقیقه بامداد جمعه یک مورد حادثه تصادف در مسیر غرب به شرق بزرگراه نیایش حد فاصل بزرگراه یادگار امام و محله فرحزاد به سامانه ۱۲۵ آتش‌نشانی اعلام شد که بلافاص
می‌خواهیم شما را به یک سفر رویایی دعوت کنیم. سفری به یکی از باستانی‌ترین مناطق ایران که با طبیعت منحصر به فرد و مسحور‌کننده‌اش هوش از سرتان خواهد برد. در سفر با تور کوهرنگ ، هر آنچه از سفر کردن انتظار دارید نصیبتان می‌شود. جاذبه‌های تاریخی فراوان، دیدنی‌های هنری بسیار، طبیعتی سرسبز و خاص، آب و هوایی لطیف و دلچسب و مردمانی پاک و مهمان‌نواز، از ویژگی‌های کوهرنگ زیباست. با سفرزون همراه باشید:
کوهرنگ کجاست؟
کوهرنگ یکی از شهرستان‌های چهار
جواب پرسش صفحه 112 کتاب کاروفناوری پایه هفتم پودمان پرورش و نگه داری گیاهان
سوال :
هدف کشت گیاهان زیر، برداشت کدام بخش است دانه، میوه، ساقه و برگ، بخش زیرزمینی ؟
جواب :

نام گیاه

هدف اصلی کشت

آفتاب گردان                    

دانه

پنبه

الیاف - دانه

سیب درختی

میوه

گل رز

گل

کرفس

برگ و دمبرگ

سیب زمینی

غده زیر زمینی

پتوس

زیبایی

لاله واژگون

گل – پیاز گل

گندم

دانه

کلم

برگ

گوجه فرنگی

میوه

هویج

بخش زیرزمینی

کاهو

ساقه و برگ
سفر به مناطق بکر یاسوج در اردیبهشت ماه، یگانه ماه بهشتیِ سال، که زیبایی طبیعت به اوج می‌رسد، چیز دیگری است.

در جنوب غربی ایران شهری خفته، پر از برف در دامن زاگرس. پر از منابع آبی و آبشارهای خروشان. به رنگ سفید از نیمه پاییز تا اوایل بهار. خواهر خوانده شهر قدیمیِ تل خسرو بر تپه‎ها، شهر یاسوج. مناطق بکر یاسوج برای گردشگران خارجی کاملاً شناخته شده است. زمانی که لیست شهرهای گردشگری خود را در سفر به ایران می‎نویسند، قطعاً هنگام سفر خود به
یک اتاق خواب اصلی به اندازه یک سالن آمفی تئاتر برای تجسم طراحی عالی لازم نیست. این 50 اتاق خواب کوچک فضایی ثابت می کنند که این فیلم مربع انباشته نیست که به سبک عالی حساب شود. این بافت های عالی ، انتخاب مبلمان عاقلانه است و مقدار کمی نبوغ آن نیست. در اینجا 50 ایده الهام بخش اتاق خواب کوچک را امتحان کنید.رنگ جامددر یک آپارتمان قبل از جنگ در نیویورک ، یک دیوار یاقوت کبود غنی بر وسعت یک استاد نسبتاً کوچک تأکید می کند. اثاثه یا لوازم داخلی اثاثه یا لوا

سلام من به تو  یا صاحب الزمان مهدی (عج )
فـدای آن قـد رعنای مـه نشان مهدی (عج )

چو یاد روی تو اْفتم سرشکـم از دیده              ز دوری رخ خـوبت شود روان مهدی (عج )
تو رهنمای غریبــان به هـر بیابـانی              اگر که گم بشود  ره  به کاروان مهدی (عج )
اگر چه روی زمینـی و بین ما هستـی              وجود تو ، بُود  از   اهل آسمان مهدی (عج )
در انتظار ظهورت دلــم به تنـگ آمد             نه من که منتظرت مردم جهان مهدی (عج)
فسـاد و ظلـم گرفتـه تمـا
نیمه شعبان ،ولادت حضرت مهدی (عج)
- روزگاری شده که دلها مملو از تردید و قلب ها سراسر بی اعتمادیست.- انگار همه دنبال آغوشی گرم‏تر از آغوش مادرمان می‏گردیم؛ جایی که فقط یقین هست و آرامش مطلق.

- انگار دنبال تکیه ‏گاهی محکم‏تر از شانه های پدر می‏گردیم؛ تکیه ‏گاهی که دیگر نگران لرزش و یا شکستنش نباشیم.گاهی هم می‏توانیم چند لحظه‏ ای تنهایی و اندوهمان را فراموش کنیم و بخندیم اما باز هم این حس غربت و سرگردانی در خلوت، همه وجودمان را فرا می‏گیرد.
به قلم دامنه : به نام خدا. از نظر من، شعر مرحوم شهریار -سید محمدحسین بهجت تبریزی- در باره‌ی منبر، جنبه‌ی انکاری ندارد، بلکه صبغه و رنگ انتقادی، انتظاری و هنجاری و نیز از نظر بعضی شکل طنز و فُکاهی دارد.

چنانچه خوانندگان -که از من بیشتر مطلع‌اند- می‌دانند، امام سجاد -علیه‌السلام- در آن مجلس اجباری یزید در شام پس از واقعه‌ی عاشورا، نگفتند آن منبر را بیاورید، بلکه فرمودند آن «چوبه» را بیاورید تا بر رویش سخن بگویند. یعنی منبر داریم تا منبر. منب
نفرت ناشی از رنگ پوست زندگی سیاهان را فروتر از زندگی سفید پوستان قرار داده و انسان سیاه، که عکس العملش در قبال آرزوهایش شبیه سفید پوستان بود، می جنگید تا آگاهی از این تفاوت را در قلبش به خاک بسپارد چون این آگاهی سبب وحشت و تنهایی او می شد.انسان سیاه که مورد نفرت سفید پوستان و منفور فرهنگی بود که خود جزء حیاتی آن به شمار می آمد، کم کم خودش هم از چیزی از درون خودش که مورد نفرت بقیه بود، متنفر شد ولی غرورش او را وا می داشت این نفرت از خود را پنهان ک
جمعه فرصتی شد تا بریم به دامان طبیعت و نفس بکشیم ..طبیعت تو این مدت حواسش به کرونا نبود و همینطور برای خودش سبزِ سبز شده بود. چشمه ها دونه دونه از هرجا بیرون زده بودن و گنجشک ها براشون میخوندن ..من تا دورتر نگاه میکردم و مدام شعر سهراب تو گوشم زمزمه میشد ، دشت هایی چه فراخ کوه هایی چه بلند ! من ذوق میکردم و با پدر جان راه میرفتیم و میگفتم چجوری این همه قشنگی اینجا جمع شده و پدر با لبخند از کارِ خدا میگفت وحرفای منو تایید میکرد .
نفس که میکشیدی باز ش
به نام خدای شنهای طبس

ترامپ اعلام کرد جان بولتون مشاور امنیت ملی خود را اخراج کرده، جان بولتون همواره به دنبال جنگ آمریکا با ایران بود، وی در سال 2003 نیز در تلاش بود جرج بوش بعد عراق به ایران حمله کند! رویه ترامپ بعد سرنگونی پهباد جاسوسی به اینجا رسید و شاید دیکته جمله رهبر انقلاب باشد که فرمودند نه با اینها مذاکـره خواهـیم کرد نـه جنگ خواهد شد !!  

یک رسانه چینی در خصوص برکناری جان بولتون اعلام کرد:
مرد جنگ‌طلب آمریکایی که همواره در سودای
اشک شوق از چشم جبرائیل ها جاری شدهپیش پایش خون اسماعیل ها جاری شده
در مدیحش نطق اسرافیل ها جاری شدهرو به سویش سیل میکائیل ها جاری شده
خاتم پیغمبران یعنی محمد (ص) آمدهاسوه ی تقوا، امیر عشق احمد(ص) آمده
آری آری انتخاب حی سرمد آمدهپیک شادی از فراز عرش ایزد آمده
 چشم تا بگشود دنیا را گلستان کرده استبا نگاهی قلب ها را پر ز ایمان کرده است
 وحی و تنزیل است و خود تفسیر قران کرده استفصل ها را یک به یک فصل بهاران کرده است
از قدومش شام ظلمت نور باران می شو

متاسفانه مرورگر شما، قابیلت پخش فایل های صوتی تصویری را در قالب HTML5 دارا نمی باشد.توصیه ما به شما استفاده از مروگرهای رایج و بروزرسانی آن به آخرین نسخه می باشدبا این حال ممکن است مرورگرتان توسط پلاگین خود قابلیت پخش این فایل را برای تان فراهم آورد.

فروغ در زندگی شیفته ی سرعت بود:« فقط برای من مساله ی سرعت مطرح بود. مثل اینکه این سرعت جوابی به خفقان و خاموشی درون من می دهد و برای من تسکینی است. وقتی با سرعت پیش می روم نمی توانم به چیزی بین
انواع فال های گوناگون
تعبیر خواب تنور و نان پختن 
در  این مطلب از سایت روبکا تعبیر خواب تنور را بررسی خواهیم کرد. دیدن خواب تنور رایج نیست اما تعبیر بدی هم ندارد، خواب تنور از دیدگاه معبران مسلمان بـه کدبانو و هم چنین روزی حلال تعبیر شده اسـت. دیدن این خواب فقط دریک صورت تعبیر منفی دارد: این‌کـه شـما خواب ببینید بـه داخل یک تنور روشن افتاده اید.

تعبیر خواب تنور چیست؟ 
منوچهر مطیعی تهرانی: دیدن تنور در خواب مبارک اسـت و خیر و برکت و معاش تعب
انواع فال های گوناگون
در  این مطلب از سایت روبکا تعبیر خواب تنور را بررسی خواهیم کرد. دیدن خواب تنور رایج نیست اما تعبیر بدی هم ندارد، خواب تنور از دیدگاه معبران مسلمان بـه کدبانو و هم چنین روزی حلال تعبیر شده اسـت. دیدن این خواب فقط دریک صورت تعبیر منفی دارد: این‌کـه شـما خواب ببینید بـه داخل یک تنور روشن افتاده اید.

تعبیر خواب تنور چیست؟ 
انواع فال های گوناگون

تعبیر خواب تنور چیست؟ 
فیلم های فرشتگان چارلی با بازی کامرون دیاز، لوسی لیو و درو باریمور که در اوایل قرن ۲۱ بر پرده های سینما آمدند، آثار خوبی نبودند. اما حداقل آنها به طرز غیر قابل انکاری سرگرم کننده بودند، و ما را دعوت کردند تا بخشی از سواری مزخرف آنها باشیم. اساساً در میان فرنچایز هایی که هنوز در حال پیش روی هستند، فرشتگان چارلی یکی از عجیب ترین و معمولی ترین آنها می باشد. در ابتدا فرشتگان چارلی یک برنامه تلوزیونی در دهه ۷۰ میلادی بود که بحث های شدیدی درباره مس
به نام خدای شنهای طبس

ترامپ اعلام کرد جان بولتون مشاور امنیت ملی خود را اخراج کرده، جان بولتون همواره به دنبال جنگ آمریکا با ایران بود، وی در سال 2003 نیز در تلاش بود جرج بوش بعد عراق به ایران حمله کند! رویه ترامپ بعد سرنگونی پهباد جاسوسی به اینجا رسید و شاید دیکته جمله رهبر انقلاب باشد که فرمودند نه با اینها مذاکـره خواهـیم کرد نـه جنگ خواهد شد !!  

ک رسانه چینی در گزارشی در خصوص برکناری جان بولتون اعلام کرد: مرد
جنگ‌طلب آمریکایی که همواره
سایه بان اف آی تی تنت طرح 1 
قیمت محصول : 209000 تومان
برند : F.I.T
برای خرید و مشاهده محصول کلیک نمایید.

سایه‌بان برای حفاظت از نور مستقیم
در برخی از رستوران‌ها و کافی‌شاپ‌های روباز یا حتی برخی کسب‌وکارهای معمولی، استفاده از سایه‌بان ضروری به نظر می‌رسد. با خرید سایه‌بانی ساده و درعین‌حال کاربردی می‌توان فضایی خوب و دلنشین برای استراحت کردن، نوشیدنی یا غذا خوردن و... ایجاد کرد. سایه‌بان «اف آی تی تنت طرح 1» به‌طور دقیق برای چنین مکان‌ه
 مبلغان فرقه ضاله بهائیت همواره در نوشته هایشان ادعا کرده اند که بها، سردمدار اصلی این فرقه بی سواد بوده و خواندن و نوشتن نمی دانسته است. از آنجا که به قول گذشتگان دروغگو کم حافظه می باشد مهره های این فرقه ضاله در موزه ای که خود برپا کرده اند نوشته هایی با دست خط بها را در معرض بازدید عموم 
رهپویان هدایت: سردمداران فرقه ضاله بهائیت ماموریت داشتند تا با کپی
برداری از ادیان الهی، جریانی انحرافی که تمام و کمال در خدمت استعمار باشد، تاسیس
کنند. ب
پنجم نوامبر هر سال ، سلسله جشن هایی در انگلستان برگزار میشود که به «گای فاکس سوزان» شناخته میشود!
در این جشن ها قصد بر این بوده که علیه
یکی از دشمنان پادشاهی انگلستان نفرت سازی شود اما همه این نقشه ها با یک فیلم سینمایی
به هم ریخت و واژگون شد!
گای فاکس که سوژه اصلی این جشن هاست ، یک
فرد انگلیسی است که به همراه گروهش به دلیل مسائل مذهبی میان فرقه ای مسیحیت دست به
یک نقشه بزرگ برای کشتن پادشاه بریتانیا زد اما ناکام ماند!

انگلستان یک کشور کاتولیک
ماه‌ها از آخرین باری که افکارم را روی کاغذ ریخته‌ام یا حتی تایپ کرده‌ام می‌گذرد. دفترچه‌ی رز قرمزم جوری خالی مانده که انگار داستانم به پایان رسیده و تا ابد در شرایطی که آخرین بار درباره‌اش نوشته‌ام مانده‌ام. ستاره‌های وبلاگم روی هم انباشته شده‌اند و با اینکه دلم برای تک تک بلاگرهایی که دنبالشان کرده‌ام تنگ شده نمی‌توانم حتی یکی از ستاره ها را خاموش کنم و فکر اینکه در این مدت یکی از بلاگرهای محبوبم ناامید شده باشد و نوشتن را رها کرده
چشمه پیرکدو بواناتشهرستان بوانات با طبیعتی نصفه کوهستانی و بکر , دیده اندازی قشنگ در یاد و یاد شما خواهد کاشت . این شهرستان در شمال شرق استان عجم و نیز مرز با استان یزد در کناره بیابان مرکزی قرار گرفته و دارنده آب و هوای نصفه کوهستانی و طبیعتی زیاد قشنگ است که از چشمه سارهای بیشمار و رودخانه اعظم بوانات سیراب و مشروب می شود .

گیرایی های ارگانیک , آبشارها , پوشش گیاهی کوههای شهرستان , تفرجگاههای ارگانیک , حیات وحش منحصر ب
از آبشارهای زیبای مرز استان فارس و کهگیلویه و بویراحمد می‌توان به آبشار مارگون اشاره نمود که از جاده اصلی تا آبشار به‌وسیله جاده هموار و سیمانی چند دقیقه پیاده‌روی لازم است. 
به دلیل آب‌وهوای سرد و کوهستانی منطقه سپیدان، در زمستان قندیل‌های یخی آبشار، صحنه‌های طبیعی زیبایی را تشکیل می‌دهند.
این آبشار 70 متری در هنگام ترکیب با زمینه‌ای از پوشش گیاهی و درختان جنگلی و همچنین وجود توپوگرافی ویژه کوهستانی، چشم هر بیننده‌ای را خیره می‌سا
اسپری زعفران جدید دکتر بیز با فرمولاسیون متفاوت و با طراحی جدید و کیفیت غیرقابل رقابت در کارخانه جدید شرکت بازاریابان ایرانیان زمین در حال تولید می باشد
این محصول توانسته گرید A کیفیت را به دست بیاورد.
مزایای اسپری زعفرانتهیه شده از زعفران درجه یکحذف مراحل وقت گیر سائیدن و دم کردن زعفرانافزایش کارایی و بهینه سازی مصرف زعفران _ 5برابر بهره وری بیشترماندگاری مناسب _ 18ماه ماندگاری بدون نگه دارندهراحتی وسرعت درمصرف زعفران سهولت و سرعت استفاد
قسمت اول را بخوان قسمت 85
او نمی دانست عزم من سرکش تر از این حرف هاست و به آسودگی جزم نمی شد؟
-ولی من هستم، همیشه و هر ساعتی که دوست داشتی با کسی حرف بزنی من رو قابل بدون.
-نخواه که از زبون من حرف بکشی ساحل خانم؛ فقط در صورت اومدنت توی قلبم می تونی بفهمی.
نمی خواستم امید واهی به او بدهم و به چیزهایی که نمی دانم قرار است پیش بیاید یا خیر، دلبسته اش سازم. اما برایم سهمگین بود اگر می گذاشتم با این حال تماس را قطع کند.
-پس باید فعلا توی کف بمونم، درسته؟
-
کوه سهند که با نام عروس کوه های ایران شناخته می شود، از هیجان انگیزترین و زیباترین جاذبه های طبیعی ایران است. کوه سهند در شهر تبریز واقع شده و یک کوه آتشفشانی است. این کوه با گونه های مختلف گیاهی و جانوری گوناگون و همچنین چشمه های آب متعدد به یکی از محبوب ترین مقاصد گردشگری میان توریست ها تبدیل شده است. کوه سهند در فصل های مختلف جلوه های گوناگونی دارد، به طوری که در زمستان پوشیده از برف و در فصل بهار پوشیده از گل های مختلف است.
موقعیت جغرافیایی
تا به حال عسل
بسیار غلیظ و خوشمزه ی خوانسار را خورده اید؟ این عسل بسیار خوشمزه محصولی
از شهر خوانسار یکی از مناطق تابعه ی استان اصفهان است. قدمت شهر خوانسار
به دوران پیش از اسلام باز می گردد و قدمت بسیار زیادی دارد. این شهر بسیار
زیبا یکی از زیباترین مناطقی است که شما در طول عمرتان می توانید تا از آن
بازدید نمایید. در ادامه با ما در الی گشت همراه باشید تا به اتفاق یکدیگر، شهرخوانسار از توابع استان اصفهان را بهتر بشناسید.

همه چیز درباره ی شه
جواب پرسش صفحه 112
کتاب کاروفناوری پایه هفتم
پودمان پرورش و نگه داری گیاهان
سوال :
هدف کشت گیاهان زیر، برداشت کدام بخش است دانه، میوه، ساقه و برگ، بخش زیرزمینی ؟
جواب در ادامه مطلب

نام گیاه

هدف اصلی کشت

آفتاب گردان                    

دانه

پنبه

الیاف - دانه

سیب درختی

میوه

گل رز

گل

کرفس

برگ و دمبرگ

سیب زمینی

غده زیر زمینی

پتوس

زیبایی

لاله واژگون

گل – پیاز گل

گندم

دانه

کلم

برگ

گوجه فرنگی

میوه

هویج

بخش زیرزمینی

کاهو

سا
به قلم جناب «یک دارابکلایی» : با سلام. با تشکر از شما که با پیش کشیدن این کلمات ناب مازنی (این پست: اینجا) ما را به تفکر در این کلمات وا می‌دارید (چند روز هست که در مورد این کلمات و ریشه آنها و کاربرد آنها فکر می‌کنم و به حافظه‌ام رجوع می‌کنم). کلمه «بینگنه» فعل امر نیست بلکه مضارع سوم شخص مفرد است. فعل امر فقط در مضارع مخاطب استفاده می‌شود که عبارت‌ است از «بینگن». همانطور که گفتید، بیان می‌شود «خدا ونه بن/اسم ره بینگنه» یعنی «خدا ریشه‌اش یا
به قلم جناب «یک دارابکلایی» : با سلام. با تشکر از شما که با پیش کشیدن این کلمات ناب مازنی (این پست: اینجا) ما را به تفکر در این کلمات وا می‌دارید (چند روز هست که در مورد این کلمات و ریشه آنها و کاربرد آنها فکر می‌کنم و به حافظه‌ام رجوع می‌کنم). کلمه «بینگنه» فعل امر نیست بلکه مضارع سوم شخص مفرد است. فعل امر فقط در مضارع مخاطب استفاده می‌شود که عبارت‌ است از «بینگن». همانطور که گفتید، بیان می‌شود «خدا ونه بن/اسم ره بینگنه» یعنی «خدا ریشه‌اش یا
۱۴-تخریب ساختمان های و بازسازی ساختمان بلند مستلزم رعایت مقررا ویزه ای  است مثلا در تخریب دودکش یا سایر ساختمان های بلند و باریک باید محوطه به شعاع ۱٫۵ برابر ارتفاع بنا محصور و در صورت نیاز به تخلیه و پاکسازی محوطه به مقامات مسئول اطلاع داده شود.
۱۵- راه های موقتی که برای عبور افراد و وسایل نقلیه در بازسازی ساختمان در نظر گرفته می شود باید با استفاده از علائم ویژه و روشنایی کافی از ایمنی لازم برخوردار باشند.به علاوه باید با استفاده از نرده ه
شب جمعه به یاد امام
و شهدا

سرباز گمنام امام
زمان {عج}

جانباز بسیجی، مجاهد
خستگی ناپذیر

"شهید حاج
سید علی شکوری" 

متولد = تبریز

.

شهادت = ۱۳۸۵/۱۲/۱۶

بابانور- چالدران

مبارزه با عناصر
متجاوز و مسلح

گروهک تروریستی پژاک

.

.

بخشی از وصیتنامه شهید :

.

« سخنان خود را

با بسیجیانی شروع می‌نمایم

که از اول انقلاب تا
به حال

در صحنه مبارزه و
استقامت و ایثار هستند

امیدم بر این است که
تمامی حرکات و قدم‌ هایتان

فقط و فقط به خاطر
رضای خدا بوده باشد

و بر

‌نخست: طراحی پژوهش بدون خواندن ادبیات تحقیق ممنوع
ادبیات تحقیق Literature Review واقعا مظلوم‌ترین بخش در پژوهش‌های ماست. در حالی که مهم‌ترین و اساسی‌ترین بخش یک مطالعه علمی همین مرور ادبیات پیشین است.
مگر می‌شود که ما بیان مسأله پژوهش، طراحی تحقیق و بیان نتایج و یافته‌ها را انجام دهیم بدون اینکه بر سوابق نظری کار مسلط باشیم؟ مگر می‌توانیم فرضیه‌هایی را مطرح کرده و آن‌ها را تایید یا رد کنیم بدون اینکه رد پای این فرضیات را در نوشتارهای قبلی

عجب صبری خدا دارد

اگر من جای او بودم

همان یک لحظه اول ،

که اول ظلم را میدیدم از مخلوق بی وجدان
،

جهانرا با همه زیبایی و زشتی ،

بروی یکدیگر ، ویرانه میکردم

عجب صبری خدا دارد !

اگر من جای او بودم

که در همسایه ی صدها گرسنه ، چند بزمی گرم
عیش و نوش میدیدم ،

نخستین نعره مستانه را خاموش آندم ،

بر لب پیمانه میکردم

عجب صبری خدا دارد !

اگر من جای او بودم

که میدیدم یکی عریان و لرزان ، دیگری پوشیده
از صد جامۀ رنگین

زمین و آسمانرا

واژگون ، مستانه می
خوزستان شناسی - خوزستانگردی
خوزستان در یک نگاه کوچک ، خوزستان را باید از نزدیک دید و شناخت، باید به خوزستان سفر کرد و به واقعیت نزدیک شوید. 
استان خوزستان با مساحتی بالغ بر 67 هزار و 282 کیلومتر مربع در جنوب غربی ایران قرار دارد که از شمال به استان لرستان، از شمال شرق به استان اصفهان، از شمال غرب به استان ایلام، از شرق و جنوب شرقی به استانهای چهارمحال و بختیاری و کهگیلویه وبویراحمد، از جنوب به خلیج فارس و از غرب به کشور عراق محدود می شود.
وجه تسم
خوزستان در یک نگاه کوچک ، خوزستان را باید از نزدیک دید و شناخت، باید به خوزستان سفر کرد و به واقعیت نزدیک شوید. 
استان خوزستان با مساحتی بالغ بر 67 هزار و 282 کیلومتر مربع در جنوب غربی ایران قرار دارد که از شمال به استان لرستان، از شمال شرق به استان اصفهان، از شمال غرب به استان ایلام، از شرق و جنوب شرقی به استانهای چهارمحال و بختیاری و کهگیلویه وبویراحمد، از جنوب به خلیج فارس و از غرب به کشور عراق محدود می شود.
وجه تسم
وجه تسم

رسول خدا صلی الله و علیه وآله می فرمایند :« مَثَلُ أَهْلِ بَیْتِی کَمَثَلِ سَفِینَةِ نُوحٍ مَنْ رَکِبَهَا نَجَا وَ مَنْ تَخَلَّفَ عَنْهَا هَلَکَ‏» بحار الأنوار ‏23،ص:124

چنانکه کشتی حضرت نوح مایه نجات بشریت شد ، هرکسی که بخواهد از غرق شدن در دریای متلاطم دنیا و آلودگی هایش نجات پیدا کند باید سوار کشتی نجات امام حسین شود هر کس سوار بر این کشتی نشود در امواج دریای متلاطم حوادث و ناملایمات روزگار غرق خواهدشد « من تخلف عنها هلک»
در منابع رو
معاون اداره امور سربازان قدیمی در روز سه‌شنبه گفت که او قصد دارد تا به دنبال اقدام انضباطی جدید علیه مدیران اجرایی سابق متهم به رسوایی شغلی پس از واژگون شدن قضات , باشد .معاون وزیر امور ایثارگران , اسلوان گیبسون , نگفت که این دپارتمان چه نوع عملیاتی را ممکن است علیه دو سرویس اجرایی ارشد , یا se , کارمندان انجام دهد, اما متعهد به نوعی " مجازات کم‌تر " شده‌است .او گفت : " اگر من می‌گفتم " خب , به جای حذف آن‌ها از se ها, من آن‌ها را از خدمات فدرال حذف می
راس ساعت پنج و بیست و پنج دقیقه صبح اولین خودرو جیپ به حرکت درآمد و پشت سرش تعدادی از تانک‌ها و نفربرها از گردنه حسن‌آباد به سمت چارزبر سرازیر شدند. هنوز ستون از جاده خارج نشده بود و تیری به سمت‌شان نمی‌رفت، تا جایی که به فاصله دو کیلومتری چارزبر -زبر اول و دوم- رسیدند.

من عقب‌تر و روی زبر سوم مستقر بودم و طبیعتاً نیروهای عباس زمانی و بهرام مبارکی دقیق‌تر و بهتر از من جزئیات ستون را می‌دیدند.   مانده بودم که چرا دو طرف شلیک نمی‌کنند.
حمله پاسداران در روز 19بهمن‌ماه1360 به پایگاه مرکزیت گروهک تروریستی منافقین که در خیابان زعفرانیه قرار داشت، سبب شد تا در جریان این عملیات 20 نفر از اعضای منافقین از جمله موسی خیابانی، آذر رضایی(همسر خیابانی)، اشراف ربیعی(همسر رجوی)، محمد مقدم، مهشید فرزانه‌سا،کاظم مرتضوی و مهناز کلانتری و چند نفر دیگر از افراد رده بالای این گروهک به هلاکت برسند. علاوه بر خانه‌ تیمی اصلی سه خانه‌ تیمی دیگر نیز هدف قرار گرفت: خانه تیمی یوسف‌آباد شمالی که شا
فیثاگوراس (حدود 570-495BC)رهبر عرفانی گیاهخواری و وسواس فراوان ، او به علت داشتن یک قضیه در مورد مثلثهای زاویه دار راست ، مدیون جایگاه خود به عنوان مشهورترین اسم در رایشگری است ، گرچه الان به نظر می رسد که شاید او را قبل از سررسید مقرر کرده است. فیثاگوراس در جامعه ای حیات می کرد که در آن اعداد به همان اندازه برای خصوصیات معنوی آنها و برای خصوصیات ریاضی آنها ارجمند شمرده می شدند. اوج اعداد او به عنوان ذات عالم ، او را به عنوان آغازگر برجسته ریاضیات
گفته شده که از دهه ی ۱۶۰۰ تا حالا بیشتر از ۱۰۰۰ کشتی و هواپیما در مثلث برمودا ناپدید شده است، بعضی ها به این منطقه مثلث شیطان می گویند و دلیل آن هم ناپدید شدن هزاران انسان در آن است. اولین واقعیتی که می خواهیم این مطلب را با آن شروع کنیم این است که مثلث برمودا واقعا یک مثلث نیست بلکه ۳ منطقه ی پرتو ریکو، برمودا و فلوریدا در اقیانوس اطلس با هم تشکیل منطقه ای مثلثی شکل داده اند و چه بتوانید رد پای شیطان را در اطراف برمودا پیدا کنید  چه نه، در این ک
دریاچه‌ای که آسمان را در خود جای داده است، در دامنه رشته‌کوه‌های زاگرس، دریاچه‌ای شفاف است که اگر بر ساحل ماسه‌ای آن بایستید، میتوانید بستر دریاچه‌ را ببینید. به خاطر زلال بودن آب دریاچه است که تصویر آسمان آبی دورود، بر آن نقش بسته است. به دریاچه گهر سفر کنید تا بدانید چرا به آن «نگین اشترانکوه» هم می‌گویند. خوش اقبالی با اشترانکوه همراه بوده است که با یک زمین لرزه، بستر این دریاچه در آن تشکیل شده است. برای آشنایی بیشتر با طبیعت این منطق
پیچ و رول پلاک نما
پیچ و رول پلاک نما بدون داربست وبا طناب از خدمات تخصصی گروه کار در ارتفاع اوج کاران می باشد که به منظور محکم سازی و مقاوم سازی وتثبیت سنگهای نمای ساختمان انجام میدهد تا از سقوط و خطرات ناگواری که در پی خواهد داشت پیشگیری شود.
امروزه کار در ارتفاع با طناب وبااستفاده درست از ابزار الات استاندارد وبروز واجرای صحیح کار توسط افراد ماهر ومجرب وبا تجربه دارای ایمنی وکیفیت واستاندارد بسیار بالای می باشد.
مزایای اجرای کار با طناب
اگر پای حرف سینما گران و کارگردانان نشسته
باشید، چه بسیار از بازیگرانی گله دارند که همه شبیه هم شده اند و صورت های عملی و
تزریقات متعدد، چهره آن ها را از حالت طبیعی در آورده و برای پروژه هایی نظیر فیلم
های تاریخی سینمایی اصلا مناسب نیستند. اما تکلیف بازیگرانی که از چهره خود راضی نیستند
چیست؟ آیا عمل زیبایی و تزریق ژل در بازیگران ممنوع است؟ما برای بازیگران و افراد مشهور یک خبر
خوب داریم. شما می توانید عیب های صورت خود نظیر افتادگی صورت و خط خن

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها